Inwestycyjny rekonesans z Wojewodą | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 15°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Inwestycyjny rekonesans z Wojewodą

03.06.2026
Grupa pięciu osób rozmawia w dużej, jasnej sali z zielonymi dekoracjami ściennymi przedstawiającymi zwierzęta.

Program wizyty I Wicewojewody Łódzkiego Marka Mazura w Drzewicy (2 czerwca 2026 r.) przewidywał nie tylko udział w oficjalnym odbiorze „Przebudowy drogi gminnej na ul. Braci Kobylańskich”, ale także przegląd innych sztandarowych inwestycji realizowanych w naszym mieście.

Po zakończeniu odbioru Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski zaprezentował Wojewodzie dwa potężne zadania, które wpływają na jakość życia mieszkańców i zmieniają przestrzeń gminy. Co ważne, obydwa są objęte zewnętrznym dofinansowaniem.

Delegacja odwiedziła nowo wybudowaną siedzibę żłobka „Wesołe Smyki”. Podczas spotkania omówiono zakres wykonanych prac, wyposażenie obiektu oraz znaczenie inwestycji dla młodych rodzin.

Przypomnijmy, że koszty gminnego zadania wyniosły 7,2 mln zł. Z programu „Aktywny Maluch 2022-2029” pozyskaliśmy 2,69 mln zł na budowę obiektu. Mamy również zagwarantowaną kwotę 1,14 mln zł na funkcjonowanie placówki przez 3 lata.

Wojewoda z Burmistrzem odwiedzili także teren budowy bulwaru nad Drzewiczką. To przedsięwzięcie o wartości 6,4 mln zł jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość wsparcia wynosi 5,75 mln zł.

Nasz gość zapoznał się z postępem prac naprzeciwko zamku, przyznając, że bulwar wzbogaci ofertę rekreacyjną miasta oraz stworzy wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń do wypoczynku, spacerów i aktywnego spędzania czasu.

Podczas rekonesansu nie zabrakło rozmów na temat dalszego rozwoju Gminy Drzewica oraz możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na kolejne przedsięwzięcia służące mieszkańcom.
 

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie
22.06.2026
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…