Inwestycyjny rekonesans z Wojewodą | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 12°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Inwestycyjny rekonesans z Wojewodą

03.06.2026
Grupa pięciu osób rozmawia w dużej, jasnej sali z zielonymi dekoracjami ściennymi przedstawiającymi zwierzęta.

Program wizyty I Wicewojewody Łódzkiego Marka Mazura w Drzewicy (2 czerwca 2026 r.) przewidywał nie tylko udział w oficjalnym odbiorze „Przebudowy drogi gminnej na ul. Braci Kobylańskich”, ale także przegląd innych sztandarowych inwestycji realizowanych w naszym mieście.

Po zakończeniu odbioru Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski zaprezentował Wojewodzie dwa potężne zadania, które wpływają na jakość życia mieszkańców i zmieniają przestrzeń gminy. Co ważne, obydwa są objęte zewnętrznym dofinansowaniem.

Delegacja odwiedziła nowo wybudowaną siedzibę żłobka „Wesołe Smyki”. Podczas spotkania omówiono zakres wykonanych prac, wyposażenie obiektu oraz znaczenie inwestycji dla młodych rodzin.

Przypomnijmy, że koszty gminnego zadania wyniosły 7,2 mln zł. Z programu „Aktywny Maluch 2022-2029” pozyskaliśmy 2,69 mln zł na budowę obiektu. Mamy również zagwarantowaną kwotę 1,14 mln zł na funkcjonowanie placówki przez 3 lata.

Wojewoda z Burmistrzem odwiedzili także teren budowy bulwaru nad Drzewiczką. To przedsięwzięcie o wartości 6,4 mln zł jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość wsparcia wynosi 5,75 mln zł.

Nasz gość zapoznał się z postępem prac naprzeciwko zamku, przyznając, że bulwar wzbogaci ofertę rekreacyjną miasta oraz stworzy wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń do wypoczynku, spacerów i aktywnego spędzania czasu.

Podczas rekonesansu nie zabrakło rozmów na temat dalszego rozwoju Gminy Drzewica oraz możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na kolejne przedsięwzięcia służące mieszkańcom.
 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…