Historyczny „opłatek” w Żdżarach | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 29°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Historyczny „opłatek” w Żdżarach

02.02.2026
 Przy zastawionym długim stole siedzi kilkanaście osób śpiewających kolędy

W piątek, 30 stycznia 2026 roku mieszkańcy Żdżar uczestniczyli w spotkaniu  opłatkowo-noworocznym z Burmistrzem Drzewicy. Uroczystość miała wymiar historyczny, ponieważ po raz pierwszy w dziejach sołectwa odbyła się na terenie Żdżar - w gościnnych progach domu Sołtys Renaty Worach.

U Pani Sołtys zebrało się ponad dwadzieścia osób, co oznacza, że spotkanie zgromadziło więcej niż 50% mieszkańców Żdżar. Oprócz wysokiej frekwencji warto podkreślić fakt, iż reprezentowane były prawie wszystkie rodziny mieszkające w najmniejszym sołectwie Gminy Drzewica.

Na wstępie Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski - w imieniu swoim i Burmistrza Janusza Reszelewskiego - złożył serdeczne życzenia na Nowy Rok, dziękując zgromadzonym za obecność stanowiącą dowód lokalnej wspólnoty i przywiązania do bożonarodzeniowych tradycji.

Podziękowania za zorganizowanie tej wyjątkowej uroczystości otrzymała Sołtys Renata Worach. Gospodyni domu i sołectwa poprowadziła także wspólną modlitwę, inaugurując opłatkową część spotkania.  

Uczestnicy połamali się opłatkiem, po czym zasiedli do wieczerzy, podczas której królowały wigilijne potrawy, wypieki i inne smakołyki. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego, radosnego kolędowania.

Opłatkowo-noworoczna inauguracja upłynęła w świątecznym klimacie i serdecznej atmosferze, znakomicie integrując ponad połowę mieszkańców Żdżar.

 

Najświeższe aktualności

Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…