Gminne Spotkanie Opłatkowe w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 12°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Gminne Spotkanie Opłatkowe w Drzewicy

19.12.2025
W sali konferencyjnej RCK stoją od lewej: troje „Małych Drzewiczan”, konferansjer Piotr Bajerowski z Urzędu Miejskiego w Drzewicy, Burmistrz Janusz Reszelewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz i Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski.

W środę, 17 grudnia 2025 roku w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. Uroczystość, której gospodarzem jest Burmistrz Drzewicy, to stały punkt lokalnego kalendarza wydarzeń.

Na zaproszenie Burmistrza Janusza Reszelewskiego odpowiedzieli m.in. radni – gminni i powiatowi, a także senioralni, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i wychowawczych, pełniący funkcje kierownicze urzędnicy, strażacy OSP, panie z kół gospodyń, szefowie współpracujących z samorządem instytucji, organizacji i stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy.

Uroczystość rozpoczęła się od występu zespołów pieśni i tańca „Drzewiczanie” i „Mali Drzewiczanie”. Artyści ludowi z RCK zachwycili widzów wykonaniem kolęd i pastorałek, wprowadzając wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Oficjalne przemówienie należało do Burmistrza Janusza Reszelewskiego, który podziękował zebranym za współpracę i całoroczne działania na rzecz rozwoju Gminy Drzewica, a także złożył najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy 2026 Rok. Z życzeniami pospieszyła również Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz.

Po wspólnym odśpiewaniu „Przybieżeli do Betlejem” z zespołami folklorystycznymi oraz modlitwie poprowadzonej przez Proboszcza Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy ks. kan. Adama Płuciennika i Proboszcza Parafii pw. św. Barbary w Sołku ks. Aleksandra Mańkę przyszedł czas na tradycyjne łamanie się opłatkiem w atmosferze wzajemnego szacunku i serdeczności.

Wieczorną uroczystość przebiegającą w duchu tradycji i wspólnoty spuentował poczęstunek, podczas którego królowały tradycyjne potrawy wigilijne.
 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…