Gminne Spotkanie Opłatkowe w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

pochmurnie 30°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Łucji, Wilhelma, Albrechta

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Gminne Spotkanie Opłatkowe w Drzewicy

19.12.2025
W sali konferencyjnej RCK stoją od lewej: troje „Małych Drzewiczan”, konferansjer Piotr Bajerowski z Urzędu Miejskiego w Drzewicy, Burmistrz Janusz Reszelewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz i Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski.

W środę, 17 grudnia 2025 roku w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. Uroczystość, której gospodarzem jest Burmistrz Drzewicy, to stały punkt lokalnego kalendarza wydarzeń.

Na zaproszenie Burmistrza Janusza Reszelewskiego odpowiedzieli m.in. radni – gminni i powiatowi, a także senioralni, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i wychowawczych, pełniący funkcje kierownicze urzędnicy, strażacy OSP, panie z kół gospodyń, szefowie współpracujących z samorządem instytucji, organizacji i stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy.

Uroczystość rozpoczęła się od występu zespołów pieśni i tańca „Drzewiczanie” i „Mali Drzewiczanie”. Artyści ludowi z RCK zachwycili widzów wykonaniem kolęd i pastorałek, wprowadzając wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Oficjalne przemówienie należało do Burmistrza Janusza Reszelewskiego, który podziękował zebranym za współpracę i całoroczne działania na rzecz rozwoju Gminy Drzewica, a także złożył najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy 2026 Rok. Z życzeniami pospieszyła również Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz.

Po wspólnym odśpiewaniu „Przybieżeli do Betlejem” z zespołami folklorystycznymi oraz modlitwie poprowadzonej przez Proboszcza Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy ks. kan. Adama Płuciennika i Proboszcza Parafii pw. św. Barbary w Sołku ks. Aleksandra Mańkę przyszedł czas na tradycyjne łamanie się opłatkiem w atmosferze wzajemnego szacunku i serdeczności.

Wieczorną uroczystość przebiegającą w duchu tradycji i wspólnoty spuentował poczęstunek, podczas którego królowały tradycyjne potrawy wigilijne.
 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…