Druhowie wybrali gminne władze OSP | Urząd Miejski w Drzewicy

pochmurnie 27°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Łucji, Wilhelma, Albrechta

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Druhowie wybrali gminne władze OSP

01.06.2026
Zdjęcie grupowe kilkudziesięciu strażaków OSP w galowych mundurach i jednego strażaka w piaskowym mundurze służbowym PSP, stojących przed wejściem do budynku Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy

W niedzielę, 31 maja odbył się zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Drzewicy. Druhowie podsumowali minione pięć lat i wybrali władze Oddziału na nową kadencję.

Obrady w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy zgromadziły przedstawicieli gminnych władz ZOSP RP,  delegatów ze wszystkich 11 jednostek OSP z terenu gminy Drzewica oraz gości -  Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie bryg. Wojciecha Pawlikowskiego oraz Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Opocznie Jarosława Jurowskiego.

Po części sprawozdawczej spuentowanej jednomyślnym udzieleniem absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału druhowie zatwierdzili nowy skład Zarządu, a także wybrali Komisję Rewizyjną Oddziału, delegatów na zjazd Oddziału Powiatowego oraz przedstawiciela do Zarządu Oddziału Powiatowego.

Do Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy weszło siedmiu strażaków. Prezesem ponownie został Burmistrz Janusz Reszelewski, natomiast wiceprezesem Ryszard Sobkiewicz (OSP Drzewica). Na drugiego wiceprezesa wybrano Pawła Madeja (OSP Strzyżów). Skarbnikiem Oddziału nadal będzie Jacek Dziurzyński (OSP Zakościele), sekretarzem Marian Czarnecki (OSP Trzebina).  Członkiem Prezydium został Tomasz Stolarczyk (OSP Domaszno). Funkcję Gminnego Komendanta ZOSR RP nadal pełnić będzie Marian Kalużny.

Do Komisji Rewizyjnej Oddziału powołano Kazimierza Plutę (OSP Drzewica) jako przewodniczącego, Czesława Karbownika (OSP Trzebina) i Wojciecha Woźniaka (OSP Jelnia).

Delegatami na zjazd Oddziału Powiatowego zostali Andrzej Reguła (OSP Drzewica), Paweł Madej (OSP Strzyżów) i Gminny Komendant ZOSR RP Marian Kalużny, który został również naszym przedstawicielem do Zarządu Oddziału Powiatowego.

Gminnym władzom OSP serdecznie gratulujemy wyboru, życząc udanej kadencji, owocnej pracy na rzecz dalszego rozwoju ochrony ppoż. i  bezpieczeństwa mieszkańców, a także satysfakcji z pełnienia tak odpowiedzialnych funkcji. 
 

Najświeższe aktualności

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…
24.06.2026
W dniu 30 czerwca 2026 roku (tj. wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się XXV sesja Rady Miejskiej w Drzewicy.Obrady odbędą się w sali…