Czujki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 24°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Czujki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

25.02.2026
Collage pięciu zdjęć. Cztery przedstawiają druhów OSP montujących czujki dymu lub czadu. Jedno czujkę dymu i czujkę czadu

Na terenie Gminy Drzewica odbyła się akcja dystrybucji czujek dymu i czujek czadu. Urządzenia zakupione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Akcja pn. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” została przeprowadzona 24 lutego 2026 r. w ramach współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy oraz Centrum Usług Społecznych w Drzewicy. Miała charakter profilaktyczno-edukacyjny.

W działaniach uczestniczyli druhowie OSP z Drzewicy, Żardek, Brzustowca, Jelni, Radzic i Trzebiny, którzy rozwieźli kilkadziesiąt czujek dymu i czujek czadu. Nie tylko dostarczyli oraz zamontowali urządzenia, ale także przeszkolili domowników.

Co ważne, urządzenia zostały bezpłatnie przekazane osobom najbardziej zagrożonym zatruciem dymem czy tlenkiem węgla, przede wszystkim samotnym i  seniorom. Trafiły do domów, w których z racji warunków mieszkaniowych bądź zagrożeń są wręcz niezbędne.

Jesteśmy przekonani, że wyposażenie gospodarstw domowych w certyfikowany sprzęt zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Zamontowane czujki umożliwią szybką reakcję, minimalizując ryzyko wystąpienia pożarów i zatruć tlenkiem węgla (czadem).

Dodajmy, że akcja wpisuje się w przygotowania polskich domów do obowiązkowego posiadania zamontowanej czujki. Taki obowiązek wchodzi w życie 1 stycznia 2030 r. i będzie obowiązywał we wszystkich domach i mieszkaniach, w których są źródła ciepła na opał (np. węgiel, drzewo) lub paliwo (np. gaz, olej opałowy).

 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…