Ostatnia sesja w 2025 roku | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie umiarkowane 22°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Felicjana, Pelagii, Sławoja

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Ostatnia sesja w 2025 roku

30.12.2025
Prezydium Rady Miejskiej w Drzewicy. Przy stole prezydialnym siedzą: Wiceprzewodniczący Paweł Małek, Przewodnicząca Dorota Wiktorowicz, Wiceprzewodnicząca Joanna Popis.

We wtorek, 30 grudnia 2025 roku odbyła się XX nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Drzewicy. Efektem obrad są dwie podjęte uchwały.

Posiedzenie zostało zwołane ze względu na potrzebę dokonania ostatnich zmian w tegorocznym budżecie Gminy Drzewica. Zmiany dotyczyły wydatków, głównie inwestycyjnych. 

Stosowne zapisy znalazły się zarówno w uchwale budżetowej, jak i w „Wieloletniej prognozie finansowej Gminy Drzewica na lata 2025-2029”. Obie uchwały zostały przyjęte jednomyślną decyzją 14 radnych.

W efekcie gminne wydatki w bieżącym roku zamknęły się kwotą 75.014.680,42 zł.

Krótką sesję zakończyły sprawy różne oraz podziękowania i samorządowe życzenia na Nowy 2026 Rok od Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego.

Najświeższe aktualności

Dynamiczne ujęcie z zawodów strażackich na trawiastym boisku. Strażak w czarnym mundurze i jaskrawożółtym hełmie pokonuje drewnianą ścianę. Ma szeroko rozłożone ręce, a w prawej dłoni trzyma prądownicę. Po prawej stronie w tle biegnie sędzia w białej koszuli z flagami (białą i czerwoną) oraz stoją inni uczestnicy zawodów. Po lewej stronie, za metalową barierą, trybuny z kibicami.
08.06.2026
W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku na Stadionie Miejskim w Drzewicy rozegrano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja z…
Grupa pięciu osób rozmawia w dużej, jasnej sali z zielonymi dekoracjami ściennymi przedstawiającymi zwierzęta.
03.06.2026
Program wizyty I Wicewojewody Łódzkiego Marka Mazura w Drzewicy (2 czerwca 2026 r.) przewidywał nie tylko udział w oficjalnym…
Grafika z dwoma zdjęciami grupowymi, logotypami i napisami. Na górnym zdjęciu członkowie Miejskiej Rady Seniorów i gminni samorządowcy stoją przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Na dolnym zdjęciu seniorzy z DD Senior+ w Drzewicy pozują do wspólnej fotografii w sali. Pośrodku duży napis „Aktywni Seniorzy” oraz logo programu. Grafika utrzymana jest w kolorystyce niebiesko-zielonej.
03.06.2026
Miło nam poinformować, że Gmina Drzewica znalazła się w gronie beneficjentów pierwszej edycji wieloletniego programu na rzecz…