Spanish

Urząd

Sukcesy Drzewickich Kajakarzy

08.09.2017

Sierpień był dla drzewickich kajakarzy górskich niezwykle udany. Sześcioro z nich wystartowało w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w slalomie kajakowym, które odbywały się od 17 do 20 sierpnia w niemieckim Hohenlimburgu. Największy sukces naszych zawodników to brązowy medal w drużynie C-1x3, w której płynęli Szymon Zawadzki i Michał Franczak. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Przemysław Nowak ( 7 miejsce w kategorii C-1 do 23 lat) oraz Szymon Zawadzki ( 6 miejsce w kategorii C-1 juniorów). Drzewicką część składu reprezentacji Polski dopełnili: Katarzyna Smolarska, Przemysław Szpinek i Bartosz Łęgosz. W weekend 26-27 sierpnia na torze w Zabrzeży koło Łącka rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i VI Mistrzostwa Polski Młodzików w slalomie kajakowym. Młodzicy w najważniejszym starcie sezonu zdobyli trzy medale. W kategorii C-1 zwyciężył Maciej Bartos, w K-1 chłopców trzecie miejsce zajął Aleksander Kopczyński. W kanadyjkach dwójkach osada Bartos-Kopczyński również zdobyła złoty medal. Naszym zawodnikom należą się olbrzymie gratulacje. Życzymy równie udanych startów w przyszłości.