Spanish

Urząd

SIATKARZ DRZEWICA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO LZS

06.05.2016

W dniu 24 kwietnia w hali sportowej OSiR w Łowiczu odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Zrzeszenia LZS w piłce siatkowej mężczyzn. W turnieju finałowym wystąpiło dziewięć drużyn, mistrzów poszczególnych powiatów, w tym najlepsza drużyna powiatu opoczyńskiego – LZS Siatkarz Drzewica. Nasz zespół bronił srebrnego medalu wywalczonego przed rokiem w Moszczenicy.

Przed rozpoczęciem turnieju przeprowadzono losowanie, w wyniku którego drużyny podzielono na trzy grupy. Do dalszego etapu rozgrywek awansowali zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym. Drzewiczanie trafili do grupy trzeciej, gdzie rywalizowali z siatkarzami z Łęczycy oraz Działoszyna. Zaprezentowali się znakomicie, wygrali grupę bez straty seta i awansowali do półfinału.

3. LZS Łęczyca                   2          0          0:4

W najlepszej czwórce turnieju znalazły się również drużyny LKS Siatkarz Wieluń, GKS Kamieńsk oraz UMLKS Kasztelan Rozprza, które na co dzień występują w III lidze wojewódzkiej. W półfinale w wyniku losowania ekipa Drzewicy trafiła na zespół z Kamieńska. Nasi siatkarze po dobrym meczu pokonali przeciwników 2:0 i pewnie awansowali do finału rozgrywek.

PÓŁFINAŁY:

LZS Siatkarz Drzewica – GKS Kamieńsk                   2:0

UMLKS Kasztelan Rozprza – LKS Siatkarz Wieluń   2:1

Dla nas najważniejszy był wielki finał. Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo zawodników z Drzewicy, którzy nie dali dojść do głosu rywalom. W drugiej partii role się odwróciły i przeciwnicy wyrównali stan meczu. O tytule mistrzowskim decydował trzeci set. Początek tie – breaka to walka punkt za punkt. W połowie seta siatkarze z Drzewicy zdołali odskoczyć rywalom na kilka cennych punktów i przewagi nie oddali już do końca meczu. Tym samym zrewanżowali się drużynie z Rozprzy za porażkę w ubiegłorocznym finale i wywalczyli po raz pierwszy w historii złoty medal Wojewódzkich Mistrzostw LZS. Jest to największy sukces drzewickiej i opoczyńskiej siatkówki na przełomie ostatnich lat.

MECZ O 3 MIEJSCE:

GKS Kamieńsk – LKS Siatkarz Wieluń                                   0:2

FINAŁ:

LZS Siatkarz Drzewica – UMLKS Kasztelan Rozprza             2:1 (25:20, 18:25, 15:10)

LZS Siatkarz Drzewica wystąpił w składzie: Michał Woźniak, Mirosław Murawiec, Mariusz Skrętowski, Karol Ciesielski, Karol Pałgan, Adam Woźniak, Adam Ślęzak, Karol Kietliński, Paweł Jedynak, Michał Korycki, Piotr Rejmer, Mateusz Kowalczyk, Hubert Franczak, Piotr Koćmiel.

Podczas uroczystej dekoracji mistrzowie województwa odebrali puchar i złote medale z rąk Marka Mazura – Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Łodzi i jednocześnie Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Siatkarze dziękują Urzędowi Gminy i Miasta w Drzewicy za dużą pomoc organizacyjną.

Relacja: Mirosław Murawiec

Zdjęcia: Zbigniew Gierczak - Tygodnik Opoczyński