Urząd Miejski w Drzewicy
Świadomy Senior - Bezpieczny Senior
Opublikowany w Urząd Miejski w Drzewicy
https://www.drzewica.pl

Świadomy Senior - Bezpieczny Senior

08.06.2026

Reprezentacja Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy oraz organizacji społecznych działających na rzecz osób starszych na terenie Gminy Drzewica wzięła udział w konferencji inaugurującej program „Świadomy Senior - Bezpieczny Senior” w Województwie Łódzkim.

Wydarzenie, które odbyło się 8 czerwca 2026 r. na Uniwersytecie Łódzkim, stworzyło przestrzeń do zdobycia wiedzy na temat rozpoznawania oszustw, praw przysługujących seniorom jako pacjentom i konsumentom oraz bezpiecznego funkcjonowania w coraz bardziej cyfrowym świecie.

Nasi seniorzy, którym towarzyszył Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, poznali mechanizmy wykorzystywane przez przestępców, dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach budzących niepokój. Nie zabrakło również tematów związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym, planowaniem przyszłości oraz ochroną swoich praw.