Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 20 stycznia 2021
Imieniny: Fabiana, Miły i Sebastiana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Szkoła Filialna w Jelni

Szkoła Filialna w JelniSzkoła Filialna w Jelni
Jelnia 94a
26-340 Drzewica
tel. 48 375-71-35
tel. kom. 500 070 412
e-mail: spjelnia@wp.pl

NIP: 768 183 35 60
REGON: 001145634-00026

Historia

Miejscem integrującym wiele pokoleń w Jelni jest miejscowa szkoła, która nie tylko pełni funkcje edukacyjne, ale i kulturalne.

W latach 1958-1989 szkoła nie dysponowała własnym lokalem. Nauka odbywała się w domach mieszkańców Jelni. W wyniku działalności Społecznego Komitetu Budowy Szkoły, zaangażowaniu, pracowitości, życzliwości i ofiarności wielu ludzi w 1989 r. uczniowie podjęli naukę w budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, do której dobudowano część pomieszczeń.

Obecnie szkoła dysponuje trzema salami lekcyjnymi, salą komputerową, jadalnią, kuchnią, biblioteką, łazienką, pokojem nauczycielskim.

Szkoła w Jelni od września 2011 r. jest Szkołą Filialną organizacyjnie podporządkowaną Szkole Podstawowej w Brzustowcu. W szkole utworzono klasy 0-I, II-III. Od marca 2012 r. przy szkole funkcjonuje Punkt Przedszkolny dla dzieci 3 i 4-letnich.

Procesem dydaktyczno- opiekuńczo-wychowawczym kieruje wykwalifikowana kadra nauczycielska, która dba o harmonijny rozwój każdego dziecka. W kolorowych i przytulnych salach uczniowie uczestniczą w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych oraz w wielu dodatkowych ( edukacja ekologiczna, zajęcia wyrównujące start, koło polonistyczne i matematyczna, zajęcia wyrównawcze). Uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej jest realizacja wielu dodatkowych programów( "Czyste powietrze wokół nas", "Szklanka mleka dla każdego ucznia", "Owoce w szkole", "Klub bezpiecznego Puchatka"), również autorskich ("Bezpiecznie w szkole i po szkole", "Program ekologiczny Eko-uczeń").

Uczniowie:

  • rozwijają swoją osobowość,
  • poznają dziedzictwo regionu,
  • uczą się wartości narodowych i patriotycznych,
  • współpracują ze społecznością lokalną
  • uczestniczą w konkursach szkolnych i regionalnych

We wszystkich obszarach działania szkoła współpracuje z rodzicami, najbliższym środowiskiem i instytucjami opiekuńczo- wychowawczymi, by służyć wszechstronnemu rozwojowi dziecka.