Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 25 czerwca 2019
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

System informacji SMS dla mieszkańców Gminy Drzewica

System informowania SISMS

dla użytkowników wszystkich typów telefonów komórkowych

Dzięki systemowi informowania SMS można otrzymywać krótkie wiadomości tekstowe (do 160 znaków) przesyłane z Urzędu Miejskiego dla mieszkańców Gminy Drzewica dotyczących zagrożeń, takich jak: huragany, gwałtowne burze, powodzie,  ale również: awarii prądu czy wody. Są to także komunikaty o ważnych imprezach kulturalnych, sportowych itd.

Aby otrzymywać ostrzeżenia wystarczy zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer  661 000 112 odpowiednią treść SMS z kodem przypisanym do danej miejscowości np. miejsca swojego zamieszkania. 

UWAGA: Osoby zarejestrowane w systemie otrzymują wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją w systemie poprzez wysłanie 1 SMSa, który wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy.  Każdy mieszkaniec może w dowolnej chwili wyrejestrować się z systemu ponownie wysyłając SMS.

 

Komunikator SISMS

aplikacja dla użytkowników telefonów typu smartfon

Dzięki komunikatorowi SISMS można otrzymywać wiadomości (do 10 MB) o tym, co się dzieje w Gminie Drzewica, wzbogacone dodatkowo plikami multimedialnymi (np. zdjęcia, filmy, pliki audio). Komunikator SISMS przeznaczony jest dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS, a w najbliższej przyszłości Windows Phone. Aplikacja jest zupełnie bezpłatna dla użytkowników, wystarczy mieć połączenie z internetem.

Pobranie aplikacji jak i korzystanie z niej jest dla użytkownika bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z Internetem, ale ilość danych pobieranych przez aplikację jest bardzo niska. W związku z tym koszty użytkowania są znikome, a nawet zerowe jeżeli korzystamy z Wi-Fi.

Informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora zostały podzielone na trzy kategorie, każdej przydzielono innych kolor:

wiadomości na szarym tle to informacje (np. zaproszenia na ciekawe wydarzenia kulturalne, koncerty, imprezy sportowe, informacje o terminach składania wniosków i dokumentów lub opłat, bezpłatnych badaniach itp.),

wiadomości na żółtym tle to ostrzeżenia (np. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi),

wiadomości na czerwonym tle to alarmy (np. alarm o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi).

Komunikator SISMS ma wiele zalet, w tym m.in.:

• jest nowoczesnym sposobem przekazywania informacji w atrakcyjnej multimedialnej formie, usprawnia tym samym  komunikację z mieszkańcami,

• gwarantuje szybkie i bezpośrednie przekazywanie wiadomości wprost do użytkownika urządzenia mobilnego, w tym informacji o zagrożeniach, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców,

• umożliwia poinformowanie jednocześnie dużej liczby użytkowników systemu,

• umożliwia wysyłanie informacji tematycznych do zdefiniowanej grupy użytkowników (np. mieszkańców danej miejscowości ),

• jest wolny od reklam (nie zawiera spamu).

Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać na swoje urządzenie aplikację o nazwie „Komunikator SISMS”. Można to zrobić za pomocą kodu QR umieszczonego na materiałach promujących aplikację (m.in. na plakatach na tablicach informacyjnych Sołtysów poszczególnych miejscowości,  w siedzibie Urzędu Miejskiego w Drzewicy, na ulotkach, na oficjalnym portalu Urzędu www.drzewica.pl i na profilu społecznościowym  „Facebook”) lub z platformy Google Play, oferującej aplikacje dla systemu Android. Szczegóły dotyczące aplikacji i bezpośredni link służący do jej pobrania można znaleźć także tutaj.

Pobierz aplikację za pomoca kodów QR:


kod QR na Android    kod QR na iOS

                                                         Android                              iOS


Ulotka str 1

Ulotka str. 2

Załącznik: 
Plakat241.81KB