Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 5 lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wsparli zbiórkę na zakup sztandaru szkoły w Radzicach

17.12.2021
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych gromadzi fundusze na zakup sztandaru szkoły. W zbiórkę włączyli się gminni samorządowcy oraz KGW Radziczanki.

Akcja prowadzona jest od ubiegłego roku. We współpracy z Parafią w Radzicach Dużych szkoła przeprowadziła zbiórki podczas Orszaku Trzech Króli 2020 oraz w dniu Narodowego Święta Niepodległości 2021. Wsparcie otrzymała od działającego przy radzickiej szkole Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz indywidualnych darczyńców. Kilka dni temu, 11 grudnia 2021 roku razem z Radą Rodziców zorganizowała bożonarodzeniowy kiermasz w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. W efekcie zgromadziła już ponad połowę kwoty potrzebnej do realizacji celu.

Do zbiórki włączyli się również gminni samorządowcy – Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski oraz radni Rady Miejskiej w Drzewicy na czele z Przewodniczącą Dorotą Wiktorowicz, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Radziczanki” z Radzic Dużych reprezentowane przez Przewodniczącą Renatę Kałużną. Za to wsparcie ofiarodawcy otrzymali serdeczne podziękowania.

W przerwie XLI sesji Rady Miejskiej w Drzewicy Dyrektor SP im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul oficjalnie podziękowała darczyńcom, wręczając im świąteczny stroik i kosz pierników. Przekazała jednocześnie najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Dodajmy, że zbiórka trwa nadal. Wszystkich, którzy chcą pomóc w sfinansowaniu zakupu sztandaru szkoły, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://spradzice.szkolnastrona.pl/p,69,sztandar-szkoly

yrektor SP w Radzicach przekazuje podziękowania ofiarodawcom