Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Imieniny: Alicji, Alojzego i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wakeboarding na Zalewie Drzewickim

31.08.2020
Trzecią imprezą w ramach zadania publicznego "Drzewica - poczuj pasje do sportu", finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok, były Zawody Wakeboardowe. Zwycięzcą rywalizacji na Zalewie Drzewickim został drzewiczanin Karol Żarski.

Zawody zostały zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką" w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Drzewicy oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzewicy. Odbyły się w sobotę, 29 sierpnia 2020 roku na torze do wakeboardingu zlokalizowanym przy OSiR. Zgromadziły miłośników wodnych sportów ekstremalnych z całego Powiatu Opoczyńskiego.

Rywalizacja na tafli Zalewu Drzewickiego okazała się niezwykle  efektowna. Kibice oklaskiwali różnorodne triki i ewolucje wykonywane z wykorzystaniem skoczni czy ramp, natomiast oceną popisów wodnych „deskarzy” zajmowało się jury pod przewodnictwem sędziego głównego - Adriana Iwaszkiewicza z Rawy Mazowieckiej, absolwenta Wyższej Szkoły Trenerów Sportu na kierunku „snowboard – wakeboard”.

         Po kilkugodzinnym współzawodnictwie (każdy ze startujących wykonał trzy przejazdy) poznaliśmy wyniki końcowe. Palma pierwszeństwa przypadła ostatecznie drzewiczaninowi Karolowi Żarskiemu, który o 2 punkty wyprzedził kolejnego przedstawiciela Gminy Drzewica – Przemysława Kmitę. Rywalizacja tych dwóch wakebaordzistów była ozdobą sobotnich zawodów. Podobnie jak starty Igi Pietrasik (również z Drzewicy), która została wyróżniona za najładniejszy styl jazdy.

Klasyfikacja końcowa

1. Karol Żarski – 24 pkt

2. Przemysław Kmita – 22 pkt

3. Bartosz Wysokiński – 10,5 pkt

4. Artur Pietrasik - 10 pkt

5. Łukasz Gajewski – 8,5 pkt

6. Konrad Kwiecień – 7 pkt

7. Iga Pietrasik -  6 pkt

8. Jakub Noga – 6 pkt

9. Paweł Wlazło – 5,5 pkt

10. Eliza Tępińska – bez punktów

Podczas uroczystego podsumowania zawodów wszyscy startujący otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz gminne gadżety promocyjne. Już po dekoracji zostali zaproszeni na poczęstunek regeneracyjny, podczas którego chwalili inicjatywę, wyrażając nadzieję, iż zawody wakeboardowe będą organizowane w Drzewicy co roku.