Spanish

Urząd

Siatkarz Drzewica wicemistrzem wojewódźtwa łódzkiego LZS

25.04.2018

W niedzielę 22 kwietnia w hali sportowej kompleksu SOLPARK w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Ludowego Zrzeszenia Sportowego w piłce siatkowej mężczyzn. W turnieju finałowym wystąpiło osiem drużyn z całego województwa, mistrzów poszczególnych powiatów, w tym najlepsza drużyna powiatu opoczyńskiego – LZS Siatkarz Drzewica. Nasz zespół po srebrnym medalu z roku 2015 oraz mistrzostwie wywalczonym w 2016 roku, po raz kolejny chciał znaleźć się w trójce najlepszych drużyn województwa.

Przed rozpoczęciem turnieju przeprowadzono losowanie, w wyniku którego drużyny podzielono na dwie grupy. Do półfinałów rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Drzewiczanie trafili do grupy drugiej, gdzie rywalizowali z siatkarzami z Wielunia, Radomska oraz Gałkówka. Zaprezentowali się znakomicie, wygrali grupę bez straty seta i pewnie awansowali do półfinału.

1. LZS Siatkarz Drzewica
  2. LZS Wieluń
  3. LZS Radomsko
  4. LZS Gałkówek

W najlepszej czwórce turnieju znalazły się również drużyny LZS Wieluń, LZS Bełchatów oraz LUMKS Kasztelan Rozprza, która na co dzień występuje rozgrywkach III ligi i walczy o awans do II ligi szczebla centralnego. W półfinale ekipa Drzewicy trafiła na zespół z Bełchatowa. Nasi siatkarze po dobrym meczu pokonali przeciwników 2:1 i awansowali do finału rozgrywek.

Półfinały:

LZS Siatkarz Drzewica – LZS Bełchatów 2:1 (21:10, 15:21, 16:14)

LUMKS Kasztelan Rozprza – LZS Wieluń 2:0

W finale siatkarze z Drzewicy spotkali się z drużyną z Rozprzy. Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo zawodników z Drzewicy, którzy nie dali dojść do głosu rywalom. W drugiej partii role się odwróciły i przeciwnicy wyrównali stan meczu. O tytule mistrzowskim decydował tie – break, niestety przegrany przez naszą drużynę.

Mecz o 3 miejsce:

LZS Wieluń – LZS Bełchatów 2:1

Finał:

LUMKS Kasztelan Rozprza –  LZS Siatkarz Drzewica 2:1 (21:11, 16:21, 15:10)

LZS Siatkarz Drzewica wystąpił w składzie: Michał Woźniak, Mirosław Murawiec, Mariusz Skrętowski, Patryk Woźniak, Michał Gorzeń, Paweł Krzyżanowski, Rafał Zwoliński, Jarosław Klata, Robert Kądziela.

Drzewica po raz czwarty z rzędu znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn województwa łódzkiego. Podczas uroczystej dekoracji zawodnicy odebrali puchar oraz srebrne medale.