Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 7 lipca 2020
Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Rozmowy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną

05.09.2019
W środę, 4 września gościliśmy w Drzewicy przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z Burmistrzem Januszem Reszelewskim i Zastępcą Burmistrza Dominikiem Niemirskim spotkali się specjaliści Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, Dorota Krawczyk oraz Rafał Piątczak.

Goście z Łodzi zaprezentowali ofertę, jaką Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna kieruje do przedsiębiorców. Wśród wielu korzyści wymienili m.in. ulgi podatkowe.  Na obszarze Strefy pomoc publiczna w formie zwolnienia z podatku CIT przyznawana jest z tytułu nowych inwestycji oraz tworzenia nowych miejsc pracy, a wspierane sektory to m.in. produkcja (w tym przetwórstwo spożywcze i usługi magazynowania) oraz IT/BPO/SSC (w tym usługi księgowe).

Przedsiębiorcy zainteresowani rozpoczęciem działalności w ŁSSE mogą skorzystać z pomocy publicznej sięgającej nawet 55% kwalifikowanych kosztów inwestycji. Okres obowiązywania decyzji o wsparciu wynosi 15 lat.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim dotyczyło nie tylko korzyści wynikających z inwestowania w ŁSSE, ale także oferty Gminy Drzewica kierowanej do przedsiębiorców. Dopełnieniem rozmów była wizyta na gminnych terenach inwestycyjnych, zlokalizowanych przy ulicy Stawowej i ulicy Przemysłowej w Drzewicy. Zgodnie z „Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego” na tych działkach może powstać m.in. zabudowa produkcyjna, składy i magazyny lub zabudowa usługowa i turystyczna z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi.

Przedstawiciele ŁSSE obejrzeli również nowoczesny budynek Regionalnego Centrum Kultury oraz ścieżkę pieszo-rowerową nad Zalewem Drzewickim. Od Burmistrzów dowiedzieli się o atrakcjach turystyczno- sportowych i przyrodniczych Gminy, otrzymując zaproszenie do kolejnych odwiedzin Drzewicy.

A już w najbliższym czasie Urząd Miejski w Drzewicy zorganizuje spotkanie z przedsiębiorcami na temat szczegółowych zasad skorzystania z oferty Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegóły niebawem.