Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 9 sierpnia 2022
Imieniny: Klary, Romana i Rozyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rodzinnie i muzycznie nad drzewickim zalewem

30.08.2021


Bogaty zestaw atrakcji dla dzieci oraz koncerty Magdy Femme i Nowatora złożyły się na program Festynu Międzypokoleniowego zorganizowanego w ramach projektu "Drzewica - poczuj pasję do kultury". Impreza dla całych rodzin odbyła się w sobotę, 28 sierpnia 2021 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem w Drzewicy, gromadząc liczne grono mieszkańców i gości. Oprócz frekwencji dopisała również pogoda.

Pierwsza, popołudniowa część festynu należała do dzieci, na które czekało mnóstwo różnorodnych atrakcji. Animatorzy z „Krainy Szczęścia” prowadzili konkursy, zabawy i warsztaty artystyczne, a na tzw. kręgu malowali dzieciom buzie oraz robili czasowe tatuaże i kolorowe warkocze. Nie zabrakło dmuchańców i cieszącej się bardzo dużą popularnością eko-przyczepy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Można było także stanąć do zdjęcia z maskotkami z bajek i filmów dla dzieci.

Z kolei podczas wieczornej części imprezy królowała muzyka. Na urokliwie usytuowanej scenie świetne koncerty dali Magda Femme oraz Nowator, porywając publikę do wspólnej zabawy. Warto podkreślić, że swój sceniczny debiut miała w Drzewicy córka pani Magdy – Nel Femme. I nie był jedyny debiutancki występ. Nasz urzędowy kolega Piotr Bajerowski zrobił wszystkim niespodziankę i udanie zadebiutował jako stand-uper.

Festyn Międzypokoleniowy został zorganizowany przez Gminę Drzewica i Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy w ramach zadania publicznego "Drzewica - poczuj pasję do kultury" współfinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Łódzkie na Plus" na rok 2021.

 

Obszerną galerię zdjęć publikujemy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.