Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 30 listopada 2020
Imieniny: Andrzeja, Maury i Ondraszka
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Remont ulicy Miłej w Drzewicy - prace postępują zgodnie z harmonogramem.

25.09.2020

 

Trwa realizacja pierwszego zadania inwestycyjnego Gminy Drzewica, dofinansowanego ze środków Funduszu Dróg Samorządowych 2020 - „Przebudowa drogi na ulicy Miłej w Drzewicy".  Drugą jest "Remont drogi na ulicy Fabrycznej w Drzewicy".

"Przebudowa drogi na ulicy Miłej w Drzewicy" obejmuje zasięgiem jezdnię o długości 264 m i szerokości 5,5 m. Projekt zakłada przebudowę jezdni, chodników i zjazdów indywidualnych do posesji, wymianę istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej o długości 177 m, budowę przyłącza kanalizacji deszczowej o długości 71 m, wymianę odcinka sieci wodociągowej o długości 235 m wraz z 17 przyłączami oraz budowę kanału technologicznego.

Prace na ulicy Miłej postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie realizowany jest pierwszy etap zakładający wymiana odcinka sieci wodociągowej oraz kolektora deszczowego.

Głównym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Roadstar" z Pawłowa (powiat starachowicki). Wartość zadania wynosi 764.054,37 zł, natomiast dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych ma maksymalny, 80-procentowy poziom.

W związku z trwającą przebudową informujemy, że roboty drogowe spowodują utrudnienia w obsłudze komunikacyjnej posesji położonych przy ulicy Miłej. Na tym etapie etapie uniemożliwią dojazd do nieruchomości. Sugerujemy więc parkowanie aut na parkingu zlokalizowanym na Placu Wolności.

Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.