Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Promesa na modernizację ulic Miłej i Fabrycznej w Drzewicy

23.06.2020
W poniedziałek, 22 czerwca 2020 roku Burmistrz Janusz Reszelewski odebrał symboliczną promesę potwierdzającą przyznanie Gminie Drzewica dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację dwóch tegorocznych inwestycji drogowych – „Przebudowy drogi na ulicy Miłej w Drzewicy” oraz „Remontu drogi na ulicy Fabrycznej w Drzewicy”. Łączna wartość rządowej dotacji celowej wynosi 879.067 zł.

Jak już Państwa informowaliśmy, na „Przebudowę drogi na ulicy Miłej w Drzewicy” otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 546.653 zł przy szacunkowych kosztach zadania wynoszących 683.317 zł. Dofinansowanie „Remontu drogi na ulicy Fabrycznej w Drzewicy” ma wartość 332.414 zł przy kosztach oszacowanych na 415.518 zł. W obu przypadkach jest to maksymalny poziom rządowego wsparcia.

Uroczyste wręczenie symbolicznych promes potwierdzających przyznanie dofinansowania samorządom z Powiatu Opoczyńskiego odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie.  Gminę Drzewica reprezentował Burmistrz Janusz Reszelewski, który z rąk Wojewody Łódzkiego Tomasza Bocheńskiego odebrał symboliczny czek, dziękując za decyzję o przekazaniu wsparcia.

Dodajmy, że inwestycje dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych będą realizowane jesienią bieżącego roku. Przetargi, które wyłonią wykonawców obydwu zadań, zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

 

Foto: Powiat Opoczyński