Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 15 lipca 2020
Imieniny: Henryka, Igi i Włodzimierza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Prawie 800 tys. zł na gminne drogi w Drzewicy i Idzikowicach

05.09.2019
Dwa zadania drogowe realizowane przez Gminę Drzewica otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W obu przypadkach Budżet Państwa pokryje 80% kosztów inwestycji, co oznacza, że uzyskaliśmy maksymalny poziom rządowego wsparcia. Łączna pula dofinansowania wynosi 788.943 zł.

Pierwsza inwestycja – "Przebudowa ulicy Stawowej w Drzewicy" – została dofinansowana kwotą 460.943 zł. Projekt zakłada modernizację drogi o długości 420 m na odcinku od skrzyżowania z ulicą S. Staszica do skrzyżowania z ulicami Szkolną, Braci Kobylańskich i placem Kościuszki. W zakresie rzeczowym mamy przebudowę jezdni, chodników i zjazdów indywidualnych do posesji oraz stanowisk postojowych przy Domu Pomocy Społecznej.

Drugim zadaniem jest "Przebudowa drogi gminnej w kierunku PKP (w Idzikowicach)". Na ten cel otrzymaliśmy 328.000 zł. Plany zakładają przebudowę drogi na odcinku 901 m począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową obok Szkoły Podstawowej w Idzikowicach.

Obecnie prowadzimy postępowania przetargowe, które wyłonią wykonawców inwestycji. Realizacja zadań nastąpi w okresie jesiennym.