Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 28 marca 2024
Imieniny: Anieli, Kasrota i Soni
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kolejna ekopracownia oddana do użytku

31.10.2014


30 października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni ekologicznej „Multi-Eko”. Jest to już trzecia tego typu pracownia w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Drzewica. Na otwarciu obecni byli Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica - Janusz Reszelewski, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Drzewica Maria Teresa Nowakowska, Dyrektor ZEAS-u Andrzej Krzyżanowski, przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Kultury Fizycznej i Opieki Społecznej - Alina Szymańska, przewodnicząca Rady Rodziców - Agata Wróblewska, a także sołtysi: Trzebiny – Stefan Pabijanek, Radzic Dużych – Bogdan Szczepański oraz Giełzowa – Zenon Jędrzejczak.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Dorota Królik, która przywitała gości i powiedziała o pozytywnych zmianach jakie zaistniały w pracowni. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Janusz Reszelewski życząc efektywnej i przyjemnej pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z okazji oddania do użytku ekopracowni została przeprowadzona lekcja otwarta z przyrody w klasie VI przez Panią Ewę Korycką. W jej trakcie przybyli goście mogli obejrzeć zarówno wyposażenie, jak i dowiedzieć się o możliwościach wykorzystania zakupionego sprzętu multimedialnego w praktyce.

Przypomnijmy, że dzięki uczestnictwu szkoły w konkursie „Moja wymarzona ekopracownia” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zmodernizowano i doposażono  pracownię przyrodniczą. W ramach otrzymanych funduszy zakupiono wizualizer, laptop, aparat fotograficzny, rzutnik oraz tablicę interaktywną. Bez wątpienia nowoczesny sprzęt i pomoce pozwolą uatrakcyjnić proces dydaktyczny oraz zwiększyć zainteresowanie uczniów przedmiotem. W klasie zostały także wymienione wszystkie meble, dzięki czemu klasa stała się bardziej przyjazna uczniom. Zakupiono również wiele pomocy dydaktycznych, które wykorzystane zostaną nie tylko na lekcjach przyrody, ale również posłużą do realizacji zajęć ekologicznych. Gmina ponadto sfinansowała remont instalacji elektrycznej, położenie nowej wykładziny podłogowej, odmalowanie ścian oraz wymianę drzwi wejściowych do pracowni.