Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 9 sierpnia 2022
Imieniny: Klary, Romana i Rozyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

II Mistrzostwa Drzewicy w Speed-ballu

20.08.2021

W sobotę, 14 sierpnia 2021 roku na drzewickim Orliku odbyły się II Mistrzostwa Drzewicy w Speed-ballu, zorganizowane przez animatorów sportu oraz Urząd Miejski w Drzewicy. Oprócz rywalizacji o puchary rozegrano także pokazowe gry z udziałem byłego mistrza świata oraz najlepszych speed-ballistów z naszego kraju.

Impreza popularyzująca speed-ball w lokalnej społeczności miała na celu wyłonienie mistrzów Drzewicy a zarazem integrację międzypokoleniową oraz propagowanie aktywności fizycznej w każdym wieku - tak ważnej w dobie pandemii. Zgromadziła kilkudziesięciu uczestników – od dzieci przez młodzież i dorosłych po seniorów. Wśród startujących nie zabrakło trenujących speed-ball studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.

Po otwarciu turnieju przez Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego i główną organizatorkę Marię Smolarską ruszyła rywalizacja sportowa przebiegająca w duchu fair play i zgodnie z hasłem olimpijskim „Szybciej, wyżej, silniej – razem”. Drzewiccy speed-balliści dowiedli jak ważna jest solidarność międzyludzka i wspólne działanie, pokazując, że są jedną speed-ballową drużyną.

Po bardzo ciekawych, emocjonujących zawodach poznaliśmy najlepszych w dwóch konkurencjach: * super solo (każdy zawodnik wykonywał indywidualnie cztery gry: prawą ręką, lewą ręką, forhendem i bekhendem) * grze singlowej (między dwoma zawodnikami).

 

Wyniki

 

SUPER SOLO

* Przedszkolaki

1. Antek Podstawka

2. Lena Pyzik

3. Nadia Pyzik

 

* Klasy I-III SP

1. Ola Matysiak

2. Piotr Kasicki

3. Ala Duchnik

 

* Klasy IV-VIII SP

1. Kamil Gąsieniec

2. Gabrysia Grudziecka

3. Gabrysia Matysiak

 

* Dorośli

1. Maria Smolarska

2. Jarek Kasicki

3. Ula Podstawka

 

* Seniorzy - kobiety

1. Leokadia Kwiecień

2. Zosia Abramczyk

3. Irena Kwiecień

 

* Seniorzy - mężczyźni

1. Bogdan Piekarski

2. Stefan Kowal

3. Mieczysław Kwiecień

 

GRA SINGLOWA

* Młodzież

1. Gabrysia Matysiak

2. Kamil Gąsieniec

3. Zuzia Duchnik

 

* Dorośli

1. Jarek Kasicki

2. Maria Smolarska

3. Ula Podstawka

 

* Seniorzy - kobiety

1. Leokadia Kwiecień

2. Zosia Abramczyk

3. Stanisława Kothe

 

* Seniorzy - mężczyźni

1. Stefan Kowal

2. Bogdan Piekarski

3. Mieczysław Kwiecień

 

Podczas uroczystego podsumowania zawodów czołowi speed-balliści Drzewicy otrzymali puchary, upominki i dyplomy z rąk Burmistrza Janusza Reszelewskiego, Marii Smolarskiej oraz Przemysława Wolana - inicjatora speed-balla w Polsce, wielokrotnego mistrza kraju, trenera kadry narodowej i klubu Speed-ball KRK.

Obecność Pana Przemka była związana z obozem Summer Speed-ball Camp, który odbywał się w Drzewicy od 8 do 15 sierpnia. W zgrupowaniu brali udział najlepsi speed-balliści z naszego kraju, którzy przygotowując się do Mistrzostw Polski (28-29 sierpnia, Kraków) trenowali pod okiem Przemysława Wolana oraz kilkukrotnego mistrza świata - Egipcjanina Ahmeda „Sheetosa” Essama, obecnie mieszkającego w Poznaniu.

Podczas Mistrzostw Drzewicy uczestnicy obozu pomogli organizacyjnie, przeprowadzili specjalistyczny trening, a także odbyli pokazowe gry, również z gospodarzami. Swych sił w speed-ballu spróbował m.in. Burmistrz Janusz Reszelewski, który stoczył towarzyski pojedynek w grze singlowej z mistrzem świata Ahmedem Essamem.

Wszystkim startującym w drzewickim turnieju gratulujemy umiejętności i kondycji, a naszym seniorom życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Polski Seniorów 50+ w Speed-ballu, które zostaną rozegrane 25 września 2021 roku w Myślenicach.

Więcej zdjęć publikujemy na Facebookowym koncie Gminy Drzewica.