Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 1 grudnia 2020
Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

I Sesja Dzieci i Młodzieży w Drzewicy – czas na kampanie wyborczą!

22.02.2019

                Na początku roku informowaliśmy Państwa o rozpoczęciu rekrutacji do I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy. Do Urzędu Gminy i Miasta wpłynęło ponad 20 zgłoszeń komitetów. Teraz przed młodymi kandydatami na radnych kolejne zadanie rekrutacyjne a także kampania wyborcza. Zespoły zgłoszone w procesie rekrutacji stanowią komitet wyborczy wskazanego kandydata na radnego I SDiM w Drzewicy, którego celem jest przeprowadzenie wśród społeczności szkolnej kampanii wyborczej na rzecz lidera zespołu. Kampania wyborcza może być prowadzona w formie m.in. wydarzenia, debaty, prelekcji, konkursu, projektu nawiązującego tematycznie do tematu wiodącego, którym jest  590. Rocznica nadania praw miejskich Drzewicy.

                5 kwietnia szkolne komisje wyborcze przeprowadzą głosowania, w następstwie których dowiemy się kto będzie reprezentował dane szkoły na I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy. Radnym zostaje kandydat, który w wyniku przeprowadzonego głosowania otrzymał największą liczbę głosów. Placówki oświatowe działające na terenie Gminy i Miasta Drzewica wybierają łącznie 15 radnych. Dodatkowe informacje dotyczące zgłoszenia oraz kalendarza czynności  w związku z I SDiM
w Drzewicy można uzyskać wysyłając e-mail na adres: zeas@drzewica.pl .

                SDiM w Drzewicy odbędzie się 1 czerwca br. jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu m.in. naukę postaw patriotycznych, wspieranie u upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy i miasta Drzewica, wykształcenie postawy współodpowiedzialności młodych ludzi za podtrzymanie i rozpowszechnianie tradycji i historii, uświadomienie decyzyjności i poczucia sprawstwa w społeczności lokalnej oraz promowanie postawy aktywnej względem niej, doskonalenia umiejętności korzystanie ze źródeł historycznych czy  uczczenia 590 rocznicy nadania praw miejskich Drzewicy.

 

                Poniżej prezentujemy składy 25 komitetów wyborczych zgłoszonych do I Sesji Dzieci
i Młodzieży w Drzewicy:             

 

L.p.

Nazwa placówki

Liczba złożonych wniosków

Liczba mandatów na placówkę

1.

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

10

8

2.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

4

2

3.

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie

2

1

4.

Szkoły Podstawowej w Brzustowcu

3

1

5.

Szkoła Podstawowa w Idzikowicach

2

1

6.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

4

2

 

RAZEM

25

15

 

Z poszczególnych szkół zgłoszono następujące zespoły uczniowskie:

 

  1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

3 g C - Avengers

Magdalena Wesołowska*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Maria Szymańska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Małek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2.

3M

Małgorzata Wójcik*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Mateusz Kwaśniak

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Michał Bogatek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3.

Zespół klasy VII b

Kaja Wochniak*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Klaudia Szczepanik

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Michał Starnawski

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

4.

JSS

Natalia Stachniak*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Jaciubek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Maria Jarząbek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

5.

Kampania Wyborcza MWK

Aleksandra Worach*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Aleksandra Marasek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Oliwia Kaźmierczak

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

6.

KPM Kwiat Polskiej Młodzieży

Agata Kowalska*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Aleksander Kopczyński

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Dawid Grudziecki

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

7.

KBB

Iga Bogatek*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Sylwia Bogatek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Karolina Krzyżanowska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

8.

Klasa VI b

Agata Karasińska*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Eliza Dziurzyńska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Antoni Kołodziejczyk

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

9.

DORADO

Kordian Białek*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Bednarczyk

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zofia Bomba

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

10.

III A. G.

Małgorzata Wlazło*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Mateusz Jaworski

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Roksana Kasicka

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Szkoła Podstawowa Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

TEAM “SŁODZIAKI”

Karolina Błażejewicz*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Kamila Barul

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zofia Grzybek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

TEAM „KOPERNIK”

Wiktor Tercjak*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Maciej Matysiak

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Nowak

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3

ATOMÓWKI

Aleksandra Tkaczyk*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Amelia Kałużna

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Oratyńska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

4

HAPPY SQUAD

Jakub Szymański*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Jakub Kostrzewa

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Wiktor Wrzosek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

SZKOLNA EKIPA

Tomasz Wiktorowicz*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Piotr Kłusek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Łukasz Składowski

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

MŁODZI I SPRAWIEDLIWI

Dawid Gosa*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Włodarczyk

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Angelika Stobieniecka

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

 

  1. Szkoła Podstawowa w Brzustowcu

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

TEAM BRUNETEK

Zuzanna Stropa*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Angelika Widawska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Martyna Pawul

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

Z.A.M.

Magdalena Sarwa*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Amelia Sadzikowska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Stępień

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3

MALINKI EWELINKI

Ewelina Janik*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Katarzyna Kaniowska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Faustyna Kowalska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

 

 

 

 

  1. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

DRUŻYNA LL

Maciej Cieślik*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Jurek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Magdalena Klimek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO

Szymon Kmiecik*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Anna Kmiecik

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Justyna Rogulska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI

Martyna Oracz*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Amelia Kwietniewska

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Białek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

LEPSZE JUTRO

Kacper Kumur*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Bartłomiej Skapczyński

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Kacper Chałubiński

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3

MŁODA GWARDIA

Gabriela Noga*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Mateusz Jędrasik

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Albert Bąkiewicz

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

4

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Julia Łaska*

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Dominika Maicka

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Magdalena Białek

Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

*kandydat na radnego