Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 4 grudnia 2020
Imieniny: Barbary, Hieronima i Krystiana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dzień Seniora w Drzewicy

29.11.2018

            We wtorek w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się uroczystość z okazji dnia seniora zorganizowana przez  Koło nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

            Przewodnicząca Koła Jadwiga Gapys powitała wszystkich przybyłych oraz zaproszonych gości m.in. Z-cę Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Dominika Niemirskiego, księdza proboszcza Parafii Drzewica Adama Płuciennika oraz przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Gminy i Miasta Drzewica.

            Przewodnicząca podziękowała Burmistrzowi za wsparcie finansowe, członkom koła za zaangażowanie i sponsorom za hojność. Uroczystość upłynęła w miłej rodzinnej atmosferze.

                Ogólnopolski Dzień Seniora przypadał w tym roku na 20 dzień listopada. To niezwykle ważna data, mająca na celu kształtowanie społecznego postrzeganie osób starszych oraz pobudzająca podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie seniorom godnego życia. Do najważniejszych zadań jakie stają przed działaniami samorządu są chociażby walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku a także ułatwienie dostępu do opieki medycznej czy do pełnego życia kulturalnego i społecznego.

            Gmina i Miasto Drzewica co roku prowadzi działania mające na celu aktywizację seniorów. Do najważniejszych należy zaliczyć chociażby działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zrzesza już ok. 100 słuchaczy, bądź utworzenie Dziennego Domu „Senior+”.

            Obecnie na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy. Znakomita większość z nich zamieszkiwać będzie kraje rozwijające się. Starsi ludzi będą zatem pełnić jeszcze większą rolę wychowawczą.

Zdjęcia: Redakcja Tygodnika Opoczyńskiego „TOP”