Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 19 października 2020
Imieniny: Michaliny, Michała i Piotra
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dzień Seniora 2019

27.11.2019
We wtorek, 26 listopada odbyły się odchody Dnia Seniora 2019, zorganizowane przez Koło Terenowe nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drzewicy.

Uroczystość mająca miejsce w Regionalnym Centrum Kultury zgromadziła członków PZERiI oraz gości: Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Drzewicy Włodzimierza Pomykałę, Przewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy Annę Reszelewską i Dyrektor RCK Alinę Szymańską. Nie zabrakło delegacji Oddziału Rejonowego PZERiI w Opocznie na czele z Przewodniczącą Marianną Owczarską.

Spotkanie otworzyła Jadwiga Gapys - Przewodnicząca Koła Terenowego nr 4 PZERiI w Drzewicy. – Tradycyjnie od wielu lat organizujemy w listopadzie uroczystość z okazji Dnia Seniora. Spotykamy się tak licznie, by porozmawiać o sprawach dotyczących seniorów i problemach życia codziennego. Ten dzień staramy się spędzić w miłej atmosferze z poczuciem godności i wzajemnego szacunku – powiedziała, dziękując Burmistrzowi i Towarzystwu Przyjaciół Drzewicy za wspieranie PZERiI.

Jak poinformowała, działające od 19 lat Koło zrzesza obecnie 40 członków, którzy uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach. W bieżącym roku wspólnie z Kołem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wyjechali na obchody Dnia Cukrzyka do Częstochowy i na wycieczkę do nadmorskiego Mrzeżyna. Z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” brali udział w Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów w Warszawie oraz Wojewódzkich Dniach Seniora 2019 zorganizowanych przez Łódzki Urząd Marszałkowski w Piotrkowie Trybunalskim, Żarnowie i Łodzi.

Jak co roku, Koło organizowało cykliczne uroczystości, do których należą m.in.: spotkania wielkanocne, ogniska, Dzień Seniora, opłatek i bal sylwestrowy. Było inicjatorem spotkań urodzinowych i imieninowych. Korzystało również z seansów filmowych w RCK.

Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym Drzewicy, m.in. składają wiązanki z okazji świąt państwowych 3 maja i 11 listopada pod pomnikiem na placu Wolności. A co wtorek spotykają się w RCK, by jeszcze bardziej pogłębić więzi, wymienić poglądy i spostrzeżenia.

Działania Koła znalazły duże uznanie w oczach gości. W imieniu gminnego samorządu głos zabrał Burmistrz Janusz Reszelewski, który pogratulował członkom Związku aktywności na wielu polach, dziękując za pracę na rzecz naszej Małej Ojczyzny i składając najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Seniora.

Po części oficjalnej przyszedł czas na uroczysty obiad i zabawę, która upłynęła w sympatycznej, wesołej atmosferze.