Spanish

Urząd

Drzewickie medale w Spale

27.02.2020

Znakomite wyniki zanotowali reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy podczas XII Halowych Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego w Lekkoatletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej.  Łącznie zdobyli aż 14 medali, w tym 5 złotych.

Mistrzostwa odbyły się 24 lutego w hali Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Zostały zorganizowane przez Powiat Opoczyński i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Honorowy patronat sprawowali: Anna Krupka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad 700 młodych sportowców, którzy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach lekkoatletycznych. Startujący zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-VI szkół podstawowych (rocznik 2007 i młodsi), klasy VII-VIII szkół podstawowych (roczniki 2005-2006) oraz szkoły średnie (rocznik 2000 i młodsi).

Miło nam poinformować, że w Spale znakomite wyniki osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Nasi lekkoatleci wywalczyli aż 14 medali: 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje multimedalista Nikodem Malczewski, który zdobył 3 medale. Do złota w biegu na 200 m i srebra w skoku w dal dołożył kolejne złoto w sztafecie 4x200 m.

Klasyfikacja medalowa potwierdziła wysoką klasę naszych lekkoatletów. Drzewicki „Olimpijczyk” okazał się najlepszy w powiecie w kategorii klas I-VI oraz zajął trzecie miejsce w kategorii klas VII-VIII. Brawo!

Opiekunami sportowców z Drzewicy byli nauczyciele wychowania fizycznego Maria Smolarska (kategoria klas I-VI) i Włodzimierz Dębowski (kategoria klas VII-VIII).

MEDALIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W  DRZEWICY

• Kategoria klas I–VI (rocznik 2007 i młodsi)

2. SP Drzewica - 2,17,61

Skład: Kinga Sarwa, Natalia Matysiak, Magdalena Kwiecień, Martyna Rogulska.

Sztafeta 4x200 m (chłopcy)

1. SP Drzewica - 2,03,26

Skład: Nikodem Malczewski, Konrad Tąder, Kacper Klimek, Kuba Kmieciak.

Klasyfikacja medalowa

1. SP Drzewica:  3 złote – 2 srebrne – 3 brązowe

• Kategoria klas VII-VIII (roczniki 2005-2006)

3. SP Drzewica: 2 złote – 3 srebrne – 1 brązowy

Dodajmy, że w kategorii klas VII-VIII jeden medal przypadł również Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych. W skoku w dal brąz zdobył Krzysztof Szczepanik wynikiem 4,72 m.

Trzy medale padły łupem uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy. Złotym medalistą w pchnięciu kulą został Dominik Walasik, który ustanowił nowy rekord powiatu (12,69 m). Brązowe krążki zdobyli Mateusz Kołodziejczyk w biegu na 60 m (7,45 s) oraz Dawid Kolmaga w biegu na 300 m (40,45 s).

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów na arenach sportowych powiatu i nie tylko!