Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 5 sierpnia 2021
Imieniny: Emila, Karoliny i Kary
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Happysad” zagrał w Drzewicy

21.09.2020
W niedzielę, 20 września 2020 roku w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy wystąpił „Happysad” - jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Koncert odbył się w ramach projektu pn. „Drzewica – poczuj pasje do Sportu”, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2020 rok.

Ze względu na procedury bezpieczeństwa panujące w okresie pandemii COVID-19 koncert mogła obejrzeć ograniczona liczba osób. Na widowni zasiadło więc 140 fanów rocka, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w imprezie.

Przed publicznością złożoną z mieszkańców powiatu opoczyńskiego grupa „Happysad” wystąpiła w pełnym, sześcioosobowym składzie. Na scenie zaprezentowali się: Jakub Kawalec (wokal, gitara), Łukasz Cegliński (gitara, śpiew), Artur Telka (gitara basowa), Jarosław Dubiński (perkusja), Michał Bąk (saksofon, instrumenty klawiszowe), Maciej Ramisz (instrumenty klawiszowe, gitara).

W ciągu godziny i czterdziestu minut (razem z bisem) grupa zagrała osiemnaście utworów, w tym prawie wszystkie z najnowszej, wydanej w 2019 roku płyty („Rekordowo letnie lato”). Nie zabrakło oczywiście znanych hitów jak „Bez znieczulenia” czy „Łydka” w nowej aranżacji. Widzowie dowiedzieli się również, że w przyszłym roku – z okazji 20-lecia powstania – „Happysad” wyda podwójny album zawierający nowe wersje najpopularniejszych utworów zespołu oraz piosenki, które nie zmieściły się na poprzednich płytach studyjnych.

Kapitalny koncert, łączący ostre rockowe brzmienie z efektowną oprawą świetlną, miał iście klubowy klimat. Okazał się dużym wydarzeniem artystycznym, stanowiąc znakomity finał projektu pn. „Drzewica – poczuj pasje do Sportu”, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Nad Drzewiczką”.