Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 19 marca 2019
Imieniny: Aleksandryny, Józefa i Nicety
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

System informacji SMS dla mieszkańców Gminy i Miasta Drzewica

System informowania SISMS

dla użytkowników wszystkich typów telefonów komórkowych

Dzięki systemowi informowania SMS można otrzymywać krótkie wiadomości tekstowe (do 160 znaków) przesyłane z Urzędu Gminy i Miasta dla mieszkańców Gminy i Miasta Drzewica dotyczących zagrożeń, takich jak: huragany, gwałtowne burze, powodzie,  ale również: awarii prądu czy wody. Są to także komunikaty o ważnych imprezach kulturalnych, sportowych itd.

Aby otrzymywać ostrzeżenia wystarczy zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer  661 000 112 odpowiednią treść SMS z kodem przypisanym do danej miejscowości np. miejsca swojego zamieszkania. 

UWAGA: Osoby zarejestrowane w systemie otrzymują wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją w systemie poprzez wysłanie 1 SMSa, który wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy.  Każdy mieszkaniec może w dowolnej chwili wyrejestrować się z systemu ponownie wysyłając SMS.

 

Komunikator SISMS

aplikacja dla użytkowników telefonów typu smartfon

Dzięki komunikatorowi SISMS można otrzymywać wiadomości (do 10 MB) o tym, co się dzieje w Gminie i Mieście Drzewica, wzbogacone dodatkowo plikami multimedialnymi (np. zdjęcia, filmy, pliki audio). Komunikator SISMS przeznaczony jest dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS, a w najbliższej przyszłości Windows Phone. Aplikacja jest zupełnie bezpłatna dla użytkowników, wystarczy mieć połączenie z internetem.

Pobranie aplikacji jak i korzystanie z niej jest dla użytkownika bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z Internetem, ale ilość danych pobieranych przez aplikację jest bardzo niska. W związku z tym koszty użytkowania są znikome, a nawet zerowe jeżeli korzystamy z Wi-Fi.

Informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora zostały podzielone na trzy kategorie, każdej przydzielono innych kolor:

wiadomości na szarym tle to informacje (np. zaproszenia na ciekawe wydarzenia kulturalne, koncerty, imprezy sportowe, informacje o terminach składania wniosków i dokumentów lub opłat, bezpłatnych badaniach itp.),

wiadomości na żółtym tle to ostrzeżenia (np. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi),

wiadomości na czerwonym tle to alarmy (np. alarm o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi).

Komunikator SISMS ma wiele zalet, w tym m.in.:

• jest nowoczesnym sposobem przekazywania informacji w atrakcyjnej multimedialnej formie, usprawnia tym samym  komunikację z mieszkańcami,

• gwarantuje szybkie i bezpośrednie przekazywanie wiadomości wprost do użytkownika urządzenia mobilnego, w tym informacji o zagrożeniach, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców,

• umożliwia poinformowanie jednocześnie dużej liczby użytkowników systemu,

• umożliwia wysyłanie informacji tematycznych do zdefiniowanej grupy użytkowników (np. mieszkańców danej miejscowości ),

• jest wolny od reklam (nie zawiera spamu).

Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać na swoje urządzenie aplikację o nazwie „Komunikator SISMS”. Można to zrobić za pomocą kodu QR umieszczonego na materiałach promujących aplikację (m.in. na plakatach na tablicach informacyjnych Sołtysów poszczególnych miejscowości ,  w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy, na ulotkach, na oficjalnym portalu Urzędu www.drzewica.pl i na profilu społecznościowym  „Facebook”) lub z platformy Google Play, oferującej aplikacje dla systemu Android. Szczegóły dotyczące aplikacji i bezpośredni link służący do jej pobrania można znaleźć także tutaj.

Pobierz aplikację za pomoca kodów QR:


kod QR na Android    kod QR na iOS

                                                         Android                              iOS


Ulotka str 1

Ulotka str. 2

Załącznik: 
Plakat241.81KB